chalupa_logo AndInO
XIII Grunwaldzki Rajd Rowerowy

Klub Turystyki Rowerowej "Andrower" w Andrychowie i Wadowicki Klub Cyklistów PTTK zapraszają cyklistów na trasy Andrychów - Palczowice i Wadowice - Palczowice w niedzielę, dniu 16 lipca 2023 roku.

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZE ODDZIAŁ „ZIEMIA WADOWICKA”

PTTK KLUB TURYSTYKI ROWEROWEJ „ANDROWER” W ANDRYCHOWIE

WADOWICKI KLUB CYKLISTÓW PTTK

zapraszają na

XIII GRUNWALDZKI RAJD ROWEROWY

który odbędzie się w dniu 16 lipca 2023 roku (niedziela) na terenie Podgórza Wilamowickiego i Wielickiego

REGULAMIN RAJDU

I. Organizatorzy. Kierownictwo Rajdu

Komandor                                            Dyonizy Szczygielski

Kierownik mety                                   Józef Matyjasik

Obsługa trasy                                       Krzysztof Wojewodzic, Wacław Kwarciak

II. Cel i miejsce rajdu

Celem Rajdu jest przypomnienie rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, ukazanie uczestnikom walorów krajoznawczych Podgórza Wilamowickiego i Wielickiego oraz  zachęcanie do uprawiania turystyki rowerowej.

III. Trasy rajdu

Uczestnicy Rajdu biorą w nim udział na trasach:

1. Andrychów Pomnik Grunwaldzki – Nidek – Gierałtowice – Zator – Palczowice

około 25 km                 start o godz. 9:30 przy Pomniku Grunwaldzkim na Górnicy w Andrychowie;

2. Wadowice – Witanowice – Woźniki – Grodzisko – Palczowice

około 20 km                 start o godz. 10:00 z Placu Jana Pawła II w Wadowicach

meta przy Kopcu Grunwaldzkim w Palczowicach.

Trasa rajdu prowadzą drogami lokalnymi z nawierzchnią asfaltową oraz drogami i ścieżkami terenowymi.

IV. Uczestnicy. Zgłoszenia.

1. W Rajdzie biorą udział drużyny (grupy) zgłoszone przez jednostki PTTK, organizacje społeczne, szkoły oraz turyści indywidualni z kraju i zza granicy.

2. Udział w Rajdzie należy zgłosić:

drogą elektroniczną na adres Oddziału PTTK: pttk.wadowice@gmail.com  nie później niż  w  dniu 12 lipca 2023 r.

3. Wpisowe w wysokości 15,00 zł kierownik (opiekun) drużyny wpłaca w Oddziale PTTK „Ziemia Wadowicka” lub po wcześniejszym uzgodnieniu na starcie rajdu. Opiekunowie drużyn szkolnych są zwolnieni z opłat.

V. Świadczenia organizatorów.

Organizatorzy zapewniają:

Dyplomy uczestnictwa dla drużyn rajdowych, obsługę przewodnicką, punkty do Kolarskiej Odznaki Turystycznej PTTK, poczęstunek na mecie rajdu.

VI. Postanowienia końcowe.

1. Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

2. Ze względów bezpieczeństwa młodzież i dzieci obowiązuje jazda w kaskach, pozostałych uczestników co najmniej nakrycie głowy.

3. Kierownik drużyny obowiązany jest ubezpieczyć członków drużyny od następstw nieszczęśliwych wypadków  we własnym zakresie i na własny koszt o ile uczestnicy nie są objęci takim ubezpieczeniem (np. członkowie PTTK z opłaconą składką).  Powyższe ubezpieczenie dotyczy również turystów indywidualnych nie będących członkami PTTK.

4. Obowiązkiem uczestników jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego, ochrony przyrody, przepisów p-poż, zasad kultury turystycznej i pomocy koleżeńskiej nie tylko w czasie trwania Rajdu.

5.  Zasada nie spożywania napojów alkoholowych oraz nie palenia tytoniu obowiązuje wszystkich uczestników Rajdu.

6.  W sprawach nie cierpiących zwłoki kontakt telefoniczny z Komandorem Zlotu 602 115 895.

7.  Interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do Kierownictwa Rajdu.

Impreza współfinansowana przez Powiat Wadowice

Z turystycznym pozdrowieniem

Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego Oddziału „Ziemia Wadowicka”

PTTK Klubu Turystyki Rowerowej ANDROWER